‘Yönetim Kurulu IPL Bayiliklerini Söylemeli…’: Ravi Shastri Dünya Kupasına Bağlı Oyuncular İçin Sert Bir Duruş Öneriyor

amazing

New member
Eski Hindistan baş antrenörü Ravi Shastri, iş yükü yönetiminin önemini vurguladı.© AFP

Rohit Sharma liderliğindeki tarafın kendi topraklarında Dünya Test Şampiyonası (WTC) finaline, Asya Kupası’na ve ODI Dünya Kupası’na katılmaya hazır olduğu bir yılda Hindistan Takımı için yaralanma endişeleri artıyor. Yıldız tempolu Jasprit Bumrah uzun süreli bir sakatlıkla mücadele ediyor ve Hindistan Premier Ligi’nin (IPL) önümüzdeki sezonunun yanı sıra WTC finalinde oynayacak. Şimdi, vurucu Shreyas Iyer’in de uzun bir süre sahalardan uzak tutulduğuna dair haberler dolaşıyor.

Avustralya’ya seri yenilginin ardından Hindistan kaptanı Rohit, oyuncuların kayan yazı armatürlerinin tıkanıklığından önce yeterince dinlenmesi gerektiğini vurguladı.

Eski Hindistan baş antrenörü Ravi Shastri de iş yükü yönetiminin önemini vurguladı ve oyuncuların ve yönetim kurulunun aynı konuda ciddi konuşması gerektiğini söyledi.

“Tasavvur etmekte zorlanıyorum (sakatlıklardaki artış). Oynadığımız döneme, o zamanki imkanlara bakıyorsunuz. 8-10 yıl oynayan oyuncuları çok rahat buluyorsunuz. Çoğu 8-10 ay oynuyordu. Shastri Sports Yaari’ye verdiği demeçte, “Gerçekten bilmiyorum.. muhtemelen kriket hacmi arttı, buna şüphe yok. Dünyada farklı ligler var. Dinlenme süresi azalıyor.”

Shastri ayrıca, yönetim kurulunun franchise sahiplerine karşı tavır alması gerektiğini söyleyerek, gerekirse oyuncuların IPL’yi atlamasını önerdi.

“Kuruluş ve oyuncular masanın karşısında oturmak zorunda kalacak. O kadar krikete ihtiyacınız var ve belirli bir mola vermeniz gerekiyor. IPL olsa bile. Yönetim kurulu orada kürsüye çıkmalı, franchise’lara ‘dinleyin, biz’ demeli. Hindistan’ın bunlara ihtiyacı var. Hindistan’ın iyiliği için o maçları oynamazsa iyi olur” diye konuştu.

Bu yazıda bahsedilen konular