WTC Finali İçin KS Bharat mı, KL Rahul mu? Eski Hindistan Seçicisinin İlginç Bir Yanıtı Var

amazing

New member
KS Bharat, Hindistan kriket takımı için iş başında© heyecan

Hindistan kriket takımındaki kaleci pozisyonuyla ilgili tartışma, Dünya Test Şampiyonası (WTC) finali öncesinde bir kez daha yoğunlaştı ve taraftarların ve uzmanların bir kısmı, 11’de KS Bharat’ın yerini KL Rahul’un alması gerektiğini düşünüyor. Bharat, Avustralya’ya karşı yakın zamanda tamamlanan Test serisinde pek iyi bir çıkış yapmadı ve güdüklerin arkasındaki beceriksizliği, ona internette eleştiri kazandırdı. Rahul da ilk iki maçta başarılı olamadı ve sonunda Shubman Gill ile değiştirildi. Eski Hindistan seçicisi Saba Karim konuya ağırlık verdi ve milli takımın uzman kaleci topa vuran oyuncu olarak Bharat’a bağlı kalmasının mümkün olduğunu söyledi.

“Sonuçta bu takım yönetimine kalmış bir şey. Ancak Hintli takım yönetiminin yakın geçmişte gençlerle ilgilenme biçimini düşünüyorum, onlara çok fazla güvenlik sağladılar. Büyümeleri için iletken bir ortam yarattılar. Ve onlar Karim, JioCinema tarafından düzenlenen bir etkileşimde, performanslar açısından çok sert olmadılar, çünkü bu aşamaya gelen ve bir test maçında çıkış yapan bir gence büyük yatırım yaptıklarına inanıyorlar.

Karim, Rahul’ın saf bir vurucu olarak dahil edilmesini göz ardı etmese de, Hint kriket takımının genç yetenekleri destekleme geçmişine sahip olduğunu ve Rishabh Pant’ın yokluğunda Bharat’a bir dizi fırsat sağlanmasının beklendiğini sözlerine ekledi. yakın gelecekte.

“Hindistan yönetiminin KS Bharat’a daha fazla şans vermesini bekliyorum. Koşullar son derece zorlu, genç bir kalecinin bu koşullarda başarılı olması kolay değil. Ve bazı test maçlarında güdüklerin arkasında oldukça iyiydi. Bharat için her zaman iyileştirme alanları vardır. Ama benim bakış açıma göre, genç bir kriket oyuncusunun büyümesi için bu kadar çok zaman harcandıysa, onu birinci sınıf kriketten Hindistan A’ya kadar farklı zorluklarla hazırladıysanız, o zaman bence başarılı olur. Ona biraz daha fırsat vermek, onu bir nevi kenarda tutmak mantıklı,” diye ekledi.

Bu yazıda bahsedilen konular