“Uygulamanız Gerekiyor…”: Hint Sahalarında Başarının Sırrı Üzerine Rohit Sharma

amazing

New member
Hindistan kaptanı Rohit Sharma, Vidarbha Cricket Association Stadyumu sahasında şeytan olmadığını düşünüyor ve spin dostu alt kıta wicket’lerinde başarılı olmak için uygulama ve planlamanın önemli olduğunu söyledi. Cumartesi günü Hindistan’ın bir vuruş sırası ve 132 koşuyla kazandığı açılış testinin başlamasından önce, Avustralya medyası ev sahiplerinin turne tarafındaki solak vurucuları rahatsız etmek için bir sıralama değiştirici hazırladığını belirterek sahada tartışmaya başlamıştı. .

Ancak Avustralya’nın ilk istekada 177’sine yanıt olarak Hindistan’ın 400’ünde 120 tur atan Rohit, bir vurucunun bu tür yüzeylerde gol atmak için birkaç alışılmışın dışında yolu benimsemesi gerektiğini söyledi.

Rohit, Hindistan’ın üç gün içindeki galibiyetinin ardından, “Son birkaç yılda, Hindistan’da oynadığımız türden sahalar, koşular yapmak için bir uygulamaya ve bir tür plana ihtiyacınız var,” dedi ve onlara 1-0 öne geçti. dört maçlık seri.

“Mumbai’de çok dönen yüzeylerde çok oynayarak büyüdüm. Biraz alışılmışın dışında da olmalısın, ayaklarını kullanmalısın. Farklı bir şey yaparak bowling oyuncularına da baskı yapman gerekiyor. Ve bu farklı her neyse olabilir.” size uygun — ayaklarınızı kullanmak, süpürmek, ters süpürmek.” Rohit, yakın geçmişte birkaç testi kaçırdıktan sonra yüzyılından çok memnundu.

“Evet, pek çok şey göz önüne alındığında (özel bir yüzdü). Serinin başlangıcı, (Dünya Testi) şampiyonluk tablosunda nerede bulunduğumuz çok önemli, iyi başlamamız bizim için önemli.

“Böyle bir seri oynamayı biliyoruz, iyi başlamak önemlidir. Takıma yardımcı olabilecek bir performans sergileyebildiğim için mutluyum. Birkaç test maçını kaçırmak zorunda kaldığım için talihsizdim ama geri döndüğüm için mutluyum” dedi.

“Test kaptanı olarak atandığımdan beri (Ben) sadece iki Test oynadım. İngiltere’de Covid oldum, Güney Afrika’yı kaçırdım, Bangladeş’e karşı acayip bir sakatlık geçirdim. Buna hazırdım. Uzun süre oynadığınızda bazı şeyler olabilir. Ama geçmişte yaralarım oldu, bu yüzden onlardan nasıl geri döneceğimi biliyorum.” Ravindra Jadeja ve Ravichandran Ashwin spin departmanında parıldasalar da Rohit, açılış hızı çifti Muhammed Shami ve Muhammed Siraj’ın da mükemmel bir başlangıç sağladıkları için övgüde bulundu.

“Seamers’tan gelen ilk iki over’dı. 2/2 – böyle bir oyuna başlarken, yükseliştesiniz. Muhalefet oradan baskı altında” dedi.

“Eğirme departmanımızda kaliteye sahip olduğumuzu biliyoruz. Ancak denizciler de böyle bir sahada tehditkar olabilirler.” Avustralya kaptanı Pat Cummins, saha ilk vuruşlarda dönse de oynanamaz olmadığını belirtti.

“Burada, Hindistan’da oyun bazen oldukça hızlı ilerliyor. Onlar (Hindistan) çok iyi oynadılar. Dönen oyuncular her zaman sıkı çalışacaklar. Rohit çok iyi oynadı” dedi.

“Küçük kapı (ilk vuruşlarda) döndü ama oynanamaz değildi. (Biz) 100 tur daha atmalıydık. Buradan başlamak zor.” Cummins, 124’e 7’lik maç rakamlarıyla geri dönen ilk çıkış yapan off-spinner hakkında “(Todd) Murphy ilk çıkışında harikaydı.

7/81’lik maçı ve hayati bir 70’i nedeniyle “Maçın Oyuncusu” seçilen çok yönlü Ravindra Jadeja, diz ameliyatından sonra yaklaşık beş ay oturduktan sonra krikete dönüşün bir rüya olduğunu söyledi.

“Harika hissettiriyor… beş ay sonra yüzde 100 ver, wicket at ve sayı at. Harika hissettiriyor. NCA’dayken çok çalışıyordum, aynı zamanda rehabilitasyonumu yapıyordum,” dedi.

“(Ben) tüm NCA personeline, fizyoterapistlerine, eğitmenlerine teşekkür etmek istiyorum, benimle çok çalışıyorlar.” Spinner, top elindeyken doğru bölgelere vurmaya odaklandığını ve vuruş yaparken işleri basit tuttuğunu söyledi.

Jadeja, “İyi alanlarda bowling oynamaya baktım, top dönüyordu, top düz gidiyordu ve aynı zamanda alçakta kalıyordu,” dedi.

“Avustralyalıların süpürme ve geri süpürme oynamak isteyeceklerini biliyorum. Genel olarak, işleri çok basit tutmaya (sopayla) ve çok fazla değişmemeye çalışıyorum. Şimdi vuruşuma daha çok odaklanıyorum çünkü bu çok önemli bir sayı, 5, 6, 7, bu yüzden kendimi baskı durumuna sokmak zorundayım.”

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Günün Öne Çıkan Videosu

Başbakan Narendra Modi’ye Lionel Messi Forması Hediye Edildi

Bu yazıda bahsedilen konular