Shakib Al Hasan Evinde Teste Veda Edecek, İlk Test İçin Bangladeş Kadrosuna Dahil Edildi

amazing

New member

Shakib Al Hasan, Pazartesi gününden itibaren Güney Afrika'ya karşı oynanacak ilk maç için Bangladeş'in kadrosuna seçilen çok yönlü saygıdeğer oyuncuyla birlikte Test kriketinde ev sahibi taraftarlar önünde son kez sahneye çıkacak. Kanpur'da Hindistan'a karşı yapılan ikinci ve son Testten önce Shakib, Bangladeş Kriket Kurulunun güvenliğini sağlayabilmesi koşuluyla son Testini evinde Güney Afrika'ya karşı oynamak istediğini ifade etmişti. Khaled Ahmed, yakın zamanda Hindistan turnesine çıkan kadroda yer almayan tek isim. Shakib bir öğrencinin öldürülmesine karışmakla suçlanıyordu ancak Bangladeş gazisi olay sırasında Kanada'da T20 liginde oynuyordu.

Ancak BCB'nin yeni başkanı Faruque Ahmed, yönetim kurulunun bir güvenlik kurumu olmadığını ve kendisine herhangi bir koruma garantisi veremeyeceğini söyleyerek Shakib'in talebini reddetmişti.

Bangladeş'in geçici hükümetinin spor danışmanı Asif Mahmud, Shakib'e siyasi duruşu netleştiğinde güvenliğin sağlanacağını söyledi.

Buna karşılık Şakib, Bangladeş'te Başbakan Şeyh Hasina'nın devrilmesiyle sonuçlanan iç karışıklıklar sırasında sessiz kalması nedeniyle koşulsuz bir özür dilemişti.

Şakib, resmi Facebook sayfasında şunları yazdı: “Öncelikle halk ayaklanmasında canlarını feda eden, ayrımcılık karşıtı harekete öncülük eden, şehit olan veya yaralanan tüm öğrencilere saygılarımı sunmak istiyorum.”

“Sevdiğiniz birinin kaybını hiçbir fedakarlık telafi edemezken, bir evladınızı, bir kardeşinizi kaybetmenin boşluğunu hiçbir şey dolduramazken, bu kritik dönemde sessizliğimden incinenlerden, duygularınıza saygı duyuyor ve içtenlikle özür diliyorum. ” Ayrıca Bangladeşli taraftarlara da bir mesaj iletti.

“Hepiniz yakında son maçımı oynayacağımı biliyorsunuz… Etrafınızdaki herkese veda etmek istiyorum. Veda anında, alkışları beni daha iyi oynamaya zorlayanlarla el sıkışmak istiyorum” diye yazdı.

“İyi oynadığımda sevinçten tezahürat yapan, oynamadığımda ise gözleri dolanların gözleriyle karşılaşmak istiyorum. Bu veda anımda hepinizin yanımda olacağına inanıyorum. Hep birlikte kapatacağız. Gerçekte beni değil hepinizi yıldızlandıran bir hikaye,” diye ekledi Shakib.

Bangladeş, üç maçlık bir seride Afganistan ile karşılaşmak için Güney Afrika'ya karşı iki Test serisinin ardından BAE'ye doğru yola çıkacak.

Shakib'in de ODI tarafında yer alması nedeniyle takımın ayrılması onun ülkeden çıkışını da sağlayacak.

1. Test için Bangladeş kadrosu: Najmul Hossain Shanto (ş), Shadman İslam, Mahmudul Hasan Joy, Zakir Hasan, Mominul Haque, Mushfiqur Rahim, Shakib Al Hasan, Litton Das (hafta), Jaker Ali, Mehidy Hasan Miraz, Taijul Islam, Nayeem Hasan, Taskin Ahmed, Hasan Mahmud, Nahid Rana.

Bu makalede bahsedilen konular