Rugby, İtalya eve dönüyor: prensesin selamı. Innocenti: “Güzel macera”

amazing

New member
Sapporo Dome'daki toplantıda hazır bulunan Japon Ragbi Federasyonu fahri başkanı Prenses Michiko – başlama vuruşundan önce tüm oyuncularla el sıkıştı – fildişi rengi takım elbise ve şapkayla çok şıktı: bir elinin tırnakları beyaz ve kırmızıya, diğerininkiler açık maviye boyanmıştı. İki takımın renkleri. Maçın sonunda üçüncü yarı yoktu: Samoa ve Tonga'da da olmuştu. Çocuklar daha sonra otellerine, Tsupaki'ye döndüler ve salonda kendilerine özel akşam yemeği yediler; burada sadece birkaç saat önce -yürüyerek- ellerinde ovalle çeşitli atışlar denemişlerdi, aralarında Paolo Garbisi'nin Capuozzo'nun ilk golüne yol açan ortası da vardı. Tavuk, sebzeler. Durgun su. Akşam yemeğinden sonra birkaç bira, ancak dikkatli bir şekilde, çünkü sabah çok uzun bir dönüş yolculuğunun ilk uçağına binmeleri gerekiyordu. Gülümsemeler, sarılmalar: otobüste sadece İtalyan müziği, Ricchi e Poveri sonra Raffaella Carrà, De André ve Renato Carosone, Toto Cutugno. Ancak aniden, bu genç ve hırslı grup için bir tür zafer marşı haline gelen şarkı: Johnny Dapp (belirli bir Lorenz Buffel tarafından), 2 yıl önce Cardiff'te, mavi Ange'nin imkansız koşusundan sonra Padovani'nin denemesiyle Galler'e karşı elde edilen tarihi, ilk başarının vesilesiyle benimsenen korkunç bir Alman şarkısı. İtalyan ragbisi için bir dönüm noktası olan bir maç.

Ragbi, İtalya Japonya'yı 42-14 yendi. Quesada: “Büyümeye devam ediyoruz”

Massimo Calandri tarafından

21 Temmuz 2024

Marzio Innocenti: “Güzel bir macera”

Bu Yaz Serisi turu da büyüme yolunda temeldi: bu, bu noktada – 14 galibiyet, bir beraberlik ve 18 yenilgiyle – bir FIR başkanı tarafından kaydedilen en iyi skoru elde eden antrenör Gonzalo Quesada ve Marzio Innocenti tarafından tekrarlandı. “Çocuklar son haftalardaki imkansız çabalara hiç şikayet etmeden katlandılar: Onlarla gerçekten gurur duyuyorum ve davranışlarına hayranım” diye tekrarlıyor antrenör. Samoa'daki yenilgi üzücü. “Evet, ancak koşullar gerçekten zordu: her şeye rağmen, o maçı da kolayca kazanabilirdik. Ama sorun değil, küçük bir tökezleme. Daha da büyümemize yardımcı olacak”. Innocenti teyit ediyor: “Bu turlar biçimlendirici, bunu bir oyuncu olarak yaptığım için söylüyorum. Gruplar karmaşık koşullarda oluşur ve bağ kurar: ve bunlar öyleydi. Bir 1. Kademe takımının geçen yüzyıldan (1999) beri Apia'da oynamamış olması tesadüf değil. Pasifik Adaları'na gitmeyi kabul ettik çünkü Dünya Ragbi bizden bunu istedi. Bu akıllıca bir karardı. Ve son toplantı bir şekilde gerekliydi, Japonya ile olan güzel dostluğumuzu yenilemek için.”

Eddie Jones: «İtalyan modeli kopyalanmalı»

FIR başkanına göre, bu gezi «son Altı Ulus'taki güzel maceraya neredeyse değecek bir girişimdir». Japon takımını çalıştıran oval guru Eddie Jones, maçın sonunda Milli takımı ve tüm İtalyan hareketini iltifatlarla doldurdu. «Akademilerde gençleri büyütebildiler ve onlara franchise'larda uluslararası düzeyde oynama fırsatı verdiler. Bugün Azzurri etraftaki en iyi takımlardan biri: savunmada çok güçlüler ve tüm fırsatları değerlendirebiliyorlar. Umarım benim çocuklarıma da olur ama deneyim kazanmaları gerekiyor. İtalyan modelini kopyalamalıyız». Innocenti teşekkür ediyor ve bahsi yükseltiyor. «Şimdi franchise'ların Azzurri'si, Benetton Treviso ve Zebre'nin işbirliği sayesinde 5 hafta dinlenecek. Ama sonbaharda İtalya'da planlanmış üç çok hassas test maçımız var». Kasım ayında Udine'de Arjantin, ardından Cenova'da Gürcistan, ardından Torino'da All Blacks var. «Yolumuz için temel olan, heyecan verici maçlar. Bunların arasından Gürcistan ile Ligurya'nın başkentindeki maçı seçiyorum: 2023'teki Batum yenilgisi hala açık bir yaradır”.