Rugby, Azzurri hakemlere karşı. Ancak Başkan Innocenti öfkelenir: “Sadece bahaneler, oynamayı düşünmelerine izin verin…”

amazing

New member
Julio Velasco buna “mazeretin felsefesi” diyor. Başarısızlığımız her zaman bir başkasının hatasıdır. Ragbide olmaması gereken bir alışkanlık – oval hareket değerleriyle her zaman çok gurur duyar! -, ama Cumartesi öğleden sonra iki kez sürpriz bir şekilde geldi. Çünkü konuyu Yeni Zelandalı, milli takım teknik direktörü Kieran Crowley açtı. Maçın hakeminden çıkardı: genç bir adam olarak All Blacks forması ile oynayan hakem. “İlk yarıda bir boyun müdahalesinden lehimize teknik bir deneme oldu – kabul edilmiş olsaydı, 10-15 öne geçecektik ve oyun değişecekti.” Kaptan Michele Lamaro da şikayet etti: “İlk yarının sonunda Murphy ile konuşmaya çalıştım, bir serbest vuruş hakkı almadığımıza inanamadım. Sonra, bazı penaltıları anlamadım – öyleydi. sinir bozucu.” Crowley’in ibretlik – ve biraz da utanç verici – bir videosu uluslararası sitelerde dolaşıyor, bu video bir küfürle (“Kanlı cehennem”) başlıyor ve ardından hakeme yönelik bir dizi şikayetle devam ediyor. Ne demek istiyorsun? Ve yüksek toplardaki tüm o hatalar, müdahaleler, bize yenilen ve kaçırılan denemelere mal olan paslar? Bu durumda da Avustralyalı Murphy’nin hatası mıydı? Kulağa futbolcuların konuşmaları gibi geliyor: Geçen hafta Roma-Real Sociedad maçının sonunda José Mourinho ile karşılaşmak birinin kafasını karıştırmış değil mi?

Rugby, Six Nations: İtalya geri adım attı, Galler Olimpico’da 29-17 kazandı

kaydeden Massimo Calandri

11 Mart 2023

Başkan Innocenti: “Maçı kaybettik. Şikayet yok”

Maç bizim hatalarımızdan dolayı kaybedildi, hakemin bununla hiçbir ilgisi yok” dedi. Federasyon başkanı Marzio Innocenti konuya doğrudan müdahale ediyor. Bazı ifadelerden hiç hoşlanmadığını. “Başarısızlıklarınız için başkalarını suçlamak, sanki Galler’e karşı oynanan maçtakiler yeterli değilmiş gibi başka bir hata yapmaktır.” Maç görevlileri her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapıyor ve önyargısız, İtalyan hareketinin bir numaralı olduğunu yineliyor. “Bir turnuvanın sonunda, lehte veya aleyhte kararlar birbirini dengeliyor. Mazeret aramanın vay haline. Geçen günlerde World Rugby’de hakem başkanı olan Joel Judge ile tanıştım: Ona Azzurri’nin asla şikayet etmeyeceğini garanti ettim. umarım çocuklar ve tüm personel sözümü tutmama yardım eder.” Hiç iyi karşılamadı. “Artık kimsenin şikayet ettiğini duymak istemiyorum. Bunun yerine Cumartesi günü Edinburgh’daki maça odaklanalım: gelişmeye devam etmek, eğlenmek ve elimizde topun tadını çıkarmak istiyoruz.”

Rugby, İtalyan arşivi doğuyor: tüm hayranlar için saldırılar, mücadeleler ve denemeler

kaydeden Massimo Calandri

13 Mart 2023

konular