Rohit Sharma-Gautam Gambhir 'Etkili' Olduğunu Kanıtlayacak mı? Eski Hindistan Yıldızının Açık Sözlü Yorumu

amazing

New member

Gautam Gambhir'in Hindistan'ın yeni baş antrenörü olarak görev süresi, Suryakumar Yadav ve ekibinin Sri Lanka ile üç maçlık T20I serisinde karşılaşacağı 27 Temmuz'dan itibaren başlayacak. Seri, 2 Ağustos'tan itibaren başlayacak üç T20I ve ardından aynı sayıda ODI'dan oluşuyor. Gambhir, Hindistan'ın T20 Dünya Kupası 2024'teki zaferinin ardından görevi sona eren Rahul Dravid'in yerine Hindistan'ın yeni antrenörü oldu. 2007 T20 Dünya Kupası ve 2011 ODI Dünya Kupası'nı kazanan Gambhir'in, Team India'ya farklı bir yaklaşım getirmesi muhtemel.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan'ın eski kaleci ve vurucu oyuncusu Robin Uthappa, Gambhir'e övgüler yağdırarak onu “yaklaşılabilir” ve “empatik” bir lider olarak nitelendirdi.

“O inanılmaz bir menajerdi. Sosyal medyada bir oyuncu olarak onun hakkında kurulan hikaye oldukça 'Gambhir'. Ancak bence bireysel olarak tam bir beyefendi. Kesinlikle ulaşılabilir olacak. Her zaman ulaşılabilir, çok anlayışlı ve oyuncuları için orada olan biri,” dedi Uthappa India Today'e.

Oyuncularına gerçekten iyi bakıyor ve gruba güvenlik sağlayan biri. Bunu sadece bir kaptan olarak değil, LSG ve KKR'deki mentorluk rollerinde de gördük. “Her iki takımda da ürettiği sonuçları gördük,” diye ekledi.

Uthappa, 2012 ve 2014 yıllarında IPL şampiyonluğu kazanan Gambhir'in Kolkata Knight Riders kadrosunda yer alıyordu. Ayrıca Rohit Sharma ve Gambhir ikilisinin Rohit ve Dravid kadar etkili olacağını belirtti.

“Liderlik tarzının çok fazla değişeceğini düşünmüyorum. Sadece tutkusunun ve bu takıma getirdiği yoğunluğun farklı olacağını düşünüyorum. Yüksek standartlar bekleyecek ve kendisi de bir lider olarak yüksek standartları koruyacak” dedi Uthappa.

“Çok adil bir lider olacağını düşünüyorum ve grubuna güvenlik sağlayan biri. Bu yüzden Rohit ve Gautam'ın Rohit ve Dravid'den farklı bir kombinasyon oluşturacağını düşünüyorum, ancak aynı derecede etkili olacağını düşünüyorum,” diye ekledi.

Bu makalede bahsi geçen konular