Mohammed Shami, T20 Dünya Kupası Sırasında Arshdeep Singh'e Yapılan Saldırı Nedeniyle Inzamam-ul-Haq'ın 'Cartoongiri'sini Eleştirdi

amazing

New member
Inzamam-ul-Haq ve Mohammed Shami'nin dosya fotoğrafı© AFP

T20 Dünya Kupası 2024 sırasında, eski Pakistan kaptanı Inzamam ul Haq, Hintli hızlı top oyuncusu Arshdeep Singh hakkında garip bir iddiada bulundu. Dolaylı olarak sol kol hızlı top oyuncusunun topla oynadığını söyledi. Avustralya'ya karşı yaptığı bowlinge atıfta bulunan Inzamam şunları söyledi: “Arshdeep Singh, 15. over'da bowling oynarken top ters gidiyordu. Yeni topla (ters vuruş için) çok mu erken? Bu, topun 12. veya 13. over'da ters vuruş için hazır olduğu anlamına geliyor. Hakemler bu şeyleri fark etmek için gözlerini açık tutmalı… Eğer Pakistanlı bowling oyuncuları olsaydı (topu ters vuruşla) bu büyük bir sorun olurdu. Ters vuruşu çok iyi biliyoruz, eğer Arshdeep 15. over'da gelip topu ters vuruşla vurmaya başlayabilseydi, bu daha önce ciddi bir çalışma yapıldığı anlamına gelir.”

ODI Dünya Kupası 2023'te en çok kaleyi alan Hindistan'ın yıldız atıcısı Mohammed Shami, iddialara sert tepki gösterdi. Shami, 2023 Dünya Kupası sırasında garip bir suçlamanın hedefi oldu. Eski Pakistan oyuncusu Hasan Raza, Hindistan'ın içine bir cihaz yerleştirilmiş farklı tipte toplar aldığını ve Shami'nin ekstra vuruş yapmasının sebebinin bu olduğunu söyledi.

“Bir röportajımda topu keseceğimi ve cihaz var mı yok mu göstereceğimi söylemiştim. Abhi ek aur namuna khod ke dia hai inhone. 'Arshdeep Singh ters vuruşu nasıl yapabilir?' dediler. Inzamam bhai'ye sadece bir şey söylemek istiyorum. Ona çok saygı duyuyorum. Aynısını siz yaparsanız, bu topla oynama değil midir? Onlara karşı iyi performans gösterenler hedefleri olacaktır. Hindistan ve Pakistan ezeli rakiplerdir,” dedi Shami Shubhankar Mishra'nın YouTube kanalında.

“Eski oyuncular olmanıza rağmen böyle bir şey söyleyebileceğinizi sanmıyorum. Wasim Akram bile hakemlerin size topu nasıl verdiğini ve içine herhangi bir cihaz yerleştirmenin mümkün olmadığını söyledi. Bu tür çizgi filmgiri iyi değil. Bu ifadeler insanları kandırmak için var.”

Bu makalede bahsi geçen konular