Matthew Hayden, Hintli Spinners’a Karşı Avustralya Vuruş Sıkıntılarını Çözmeye Yardım Etmeye Hazır: Rapor

amazing

New member
Bir rapora göre, vuruş ustası Matthew Hayden, Avustralya’nın devam eden Test serisindeki vuruş sıkıntılarını çözmesine yardım etmeye hazır, bir rapora göre, konuk tarafın ilk iki maçta Hintli spinners tarafından kandırılmasının ardından sorulur. Avustralya, Ravichandran Ashwin ve Ravindra Jadeja liderliğindeki Hintli iplikçilerle Nagpur ve Yeni Delhi’de ağır kayıplar yaşadı ve iki Testte toplam 40 kalenin 32’sini yüzdü. Ev sahibi yayıncı Star Sports için dizi hakkında yorum yapan Hayden, Avustralya’nın Hintli iplikçilere karşı yenilgisine yardım etmek için seve seve elini kaldıracağını ve bunu boşuna yapacağını söyledi.

“Yüzde yüz, günün veya gecenin herhangi bir saatinde, benim – ve temsil ettiğim ve bu tür bir etkiye sahip olabilecek başka herhangi biri adına konuştuğuma eminim – yüzde 100 olacağı bellidir. içinde,” Hayden’ın “Sydney Morning Herald” tarafından söylediği aktarıldı.

51 yaşındaki solak vurucu, “Benden herhangi bir şey yapmam istendiğinde, günün herhangi bir saatinde her zaman evet dedim,” dedi.

Eski kaptan Michael Clarke, konuk ekip yönetimini, Steve Waugh liderliğindeki destansı 2001 turunda ortalama 110 olan ve aynı zamanda 2004’te Adam Gilchrist liderliğindeki muzaffer ekibin bir parçası olan ve Avustralya’nın tek takımı olan Hayden’in uzmanlığını kullanmaya çağırdı. 1969’dan beri Hindistan’da bir Test serisi kazanmak için.

Hayden, Cricket Australia’dan Avustralya takımıyla geçirdiği süre için “kesinlikle ücret almayacağını”, ancak yönetim kurulunun mevcut oyunculara önceki nesle erişim vermesini istediğini söyledi.

“Onları (eski oyuncuları) yabancılaştıramazsınız. Creme de la creme istiyorsanız, en azından onlara saygı gösterebilirsiniz. CA rolündeyseniz bir sistem olmalı, nasıl alırız? Oyuncularımızda fikri mülkiyet var mı? Anahtar bu” dedi.

Hindistan vurucusu Shreyas Iyer’in IPL franchise’ı Delhi Capitals’ta birlikte geçirdikleri süre boyunca Ricky Ponting ile yakın ilişkisine ve diğer ülkelerin Avustralya’nın en iyi koçluk yeteneğini nasıl kullandığını vurgulamak için Matthew Mott’un İngiltere’nin T20 Dünya Kupası zaferindeki rolüne dikkat çekti.

1994 ile 2009 yılları arasında 103 testten ortalama 50.73 ile 8625 tur atan Hayden, takımların artık turlar için kapsamlı hazırlık için zamanları olmadığı için teknik direktör Andrew McDonald’a sempati duyduğunu söyledi.

Hayden, “Bu mümkün değil çünkü biz buraya gelmeden bir hafta önce herkes süper yıldızlarının Big Bash Ligi’nde oynamaması hakkında kanlı cinayetler haykırıyordu – ve yine de dokuz gün sonra bir test maçları var,” dedi.

“Andrew McDonald’ın rolünü gerçekten kıskanmıyorum. IPL nedeniyle iki aylık bir süre boyunca yüzde sıfır kontrolüne sahip olduğu oyun grubu açısından önceliğin ne olduğunu bulması gerekiyor.

“Bu görev süresinin bir kısmı, ‘ne kazanmak istiyoruz arkadaşlar?’ Çünkü söz konusu olan Hindistan ise, orada kazanmak için ne gerektiğini biliyoruz.” McDonald, oyuncular onu mevcut koçluk kadrolarının yanında kullanmak isterlerse, Hayden’ın devreye girmesine açık olacağını söyledi.

Koç, “Matthew bireysel oyunculara değer katabiliyorsa, eminim ki bu bireysel oyuncular kesinlikle onunla bir sohbete girerler” dedi.

McDonald, takımın Hindistan’daki dizi hazırlıklarını savunmuş ve başlangıçta yaptıklarını değiştirmeyeceklerini söylemişti.

Koç ayrıca, takımın süpürme şutunu aşırı kullanmasına yönelik eleştirisi için Hayden’a küstah bir ters vuruş teklif etti. Hayden, konuyu renkli bir şekilde belirtmek için bir Star Sports segmentinde bir süpürge kullanmıştı.

“Süpürmeyi de başardı mı?” Mcdonald dedi.

“Sadece soruyu da oraya atıyorum.” Hindistan, dört maçlık Test serisinde tartışmasız 2-0 öne geçtikten sonra Border-Gavaskar Kupasını korudu.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Günün Öne Çıkan Videosu

IPL 2023 Takvimi Açıklandı: 52 Günlük Etkinlik 12 Mekanda Oynanacak

Bu yazıda bahsedilen konular