MANA MILA İLE FERDÎ DÖNÜŞÜM SEYAHATİ

Barbie45

New member
MANA MILA İLE FERDÎ DÖNÜŞÜM SEYAHATİ“Her şey kendini sevmekle başlar. şahsi dönüşümün en büyük anahtarı da bu bence…” diyor Mana Mīla’nın yaratıcısı Etel Şaul… Daima bir değişim ve dönüşüm halinde olan tabiattan aldığı ilhamla, bedenimize ve ruhumuza verdiğimiz ehemmiyeti artırmak için çıktığı seyahati kendisinden dinledik.

“İyiye, özele, gerçeğe, kendimizin derinliklerine dönüşüm” diyerek çıktığınız seyahatin kıssasını anlatır mısınız? Mana Mīla’nın yaratıcısını tanıyabilir miyiz?
Memnuniyetle… Ben Etel Şaul. Aslında Mana Mīla, benim karakterimle fazlaca bağdaşan bir marka. Yaptığım işlerin birçoklarında tutkuyla yapmak var.

Mana Mīla’da, hayatın biroldukça istikametinde olduğu üzere aşkın da epeyce büyük bir kıymeti var. ötürüsıyla markayı kurarken “100 lisanda aşk nasıl denir?” diye baktım; Letonca’da Mana Mīla’nın “benim aşkım” demek olduğunu gördüm ve “İşte bu!” dedim.

Aşkın bana göre biroldukça manası var; yaptığım işi severek yapmak, doğal hale getirmek, doğal zerzevat ve meyvelerin renklerine duyduğum hayranlık, mevsimlere bakılırsa değişen tabiat renklerindeki görsel şölen ve tabiatın her şeye özel verdiği koku…

Kokunun da benim ömrümde fazlaca özel bir yeri var. Pişirdiğim bir yemeğin buharı tüterken gelen koku bence hayli özel ve bana çabucak “Yemeği daha lezzetli bir hale getirmek için ne eklesem, hangi baharatı seçsem?” hissiyatı uyandırıyor.

Tüm bunların birleşimiyle ve paylaşma hissiyle, herkes için yapabileceğim, en uygununu ortaya koyacağım eserler için çalışmalara başladım. Büyük bir aşk ve ağır çalışmaların akabinde yararlı ve kaliteli eserleri birleştirerek ve bu karışımlara “iyi hissettiren” hislere götürmesi için en uygun kokuyu da ekleyerek; kendimizi daha hayli sevmek, bedenimize ve ruhumuza verdiğimiz kıymeti artırmak için yola çıktım. Gayem, Mana Mīla’yı kullanan herkese bu hislerimi geçirmek ve bu biçimdece şişelerimizin içine koyduğumuz sevgiyi paylaşmak…

Mana Mīla’nın çıkış noktası kendimin de rahatlıkla kullanabileceği, pahalı ve kaliteli özlerle hazırlanan eserleri herkesle paylaşmaktı. Eserlerin içine sevdiğim kokuları da ekleyerek, kendimizi şımartmak istediğiniz anların eşlikçisi Mana Mīla olsun istedim.

Mana Mīla’nın ilham kaynakları neler?
Mana Mīla’nın özünde şahsi dönüşüm var. şahsi bakım, bizi her vakit bir yerden alır ve yeni ufuklara gdolayır. Dinginliği içimizde yaşamamıza yol açar, bu sebeple şahsi dönüşüm Mana Mīla’nın merkezinde… “Doğa” ise bu dönüşüm sürecinde bana ilham veren en büyük kaynak… Zira tabiatta her şey daima bir değişim ve dönüşüm halinde. Mana Mīla ile bir arada dönüşümü ve bireye özel bir seyahati başlatalım, tetikleyelim istedim.

İpeksi bir dokunuşla tanımlanan Mana Mīla tesirinden konuşalım…
Her bir Mana Mīla’nın farklı bir özelliği var. Rahatlatıcı, canlandırıcı, tazeleyici, besleyici, nemlendirici, serinletici ya da dengeleyici… Her serinin, her özün öbür bir tesiri var. Yumuşaklık ve ferahlık hissini verebilmek için hayli denemelerden yaptık. “İpeksi dokunuş”u yaratmak için epeyce çalıştım.

Ürünlerinizin formülleri için “Teninize ziyan gelmesin, iklim bozulmasın istedik” diyorsunuz. İçeriklerinizi anlatır mısınız?
Ürünlerimizin formüllerini ihtimamla hazırlıyoruz. Gerisinde büyük bir Ar-Ge süreci yatıyor. İçinde sevmediğim, ziyanlı olabilecek hiç bir şey olmasın istedim. Tüm eserlerimiz parabensiz, sülfatsız ve vegan. Kendimizi, doğayı ve dünyayı hayli seviyoruz. İçeriklerimizi hazırlarken bu sevgi ve bağ ile “Teninize ziyan gelmesin, iklim bozulmasın istedik.” diyoruz.

Farklı duyulara hitap eden Mana Mīla kokularından bahseder misiniz?
Koku güzel hissettirmeli. Koku yalnızca parfüm demek değil, hayatımızın her anında bizi değişik bir yere, farklı bir vakte götürme gücü var. Mana Mīla’yı yaratırken bu kokuların gücünden faydalandım ve tüm kokuları itinayla seçtim. Kaliteli özleri bir ortaya getirerek Mana Mīla’nın değerli kokularıyla “iyi bir his” yakalamayı hedefledim.

Tüm mamüllerin kendine has özel kokuları var. Baharattan narenciyeye, yeşil çaydan sandal ağacına, fesleğenden bergamota… Bunun yanı sıra, sandal ağacı özü bir kokusu olmamasına karşın tütsü olarak kullanıldığında zihinsel berraklığı tetikleyen bir mucize. Kokusu yok lakin tesiri büyük… Mana Mīla’yı rahatlama ve dinginlik veren bu özel bitki ve çiçek özleriyle hazırladım.

şahsi dönüşümü kapsayan her şey bizim eser gamımızı oluşturuyor; beden, el ve ayak bakımı bunların başlıcaları… Bu harika dönüşümü daha da kapsayıcı hale getirmek istedik ve dönüşümü konutlara taşıdık. Ben konutumda özel bir koku olmasını fazlaca severim. Bilhassa mum üzere dinginleştiren, hayatın gerilimini, gürültüsünü dışarıda bırakabileceğim eserlere kıymet veririm. “Mana Mīla Home” serisinde çubuklu oda kokuları ve mumlarla tatlı bir esinti yaratmak istedim. Evvel çubuklu oda kokuları hazırlandı: High Wind ve Bird Song… Akabinde 3 mum geldi; bergamot ve amber ferahlığıyla High Wind, mandalina ve vanilya yumuşaklığıyla Bird Song, orkide ve paçuli tazeliğiyle Sun Day.

ELLE okurlarına, şahsi dönüşüm seyahatleri için vereceğiniz tavsiyeler neler olur?
Kendinizi sevin. Zira her şey kendini sevmekle başlar. şahsi dönüşümün en büyük anahtarı da bu bence… daha sonrasında ise “iyi hissettiren” ritüeller yaratmak. Güzel bir koku ya da yumuşak bir dokunuş… Mana Mīla da bu şahsi dönüşüm seyahatinde size eşlik etmek için bekliyor.