HOŞLUK GÜNLÜĞÜ: SERAP KORKMAZ

Barbie45

New member
HOŞLUK GÜNLÜĞÜ: SERAP KORKMAZSana kendini en güzel hissettiren güzellik ritüelin nasıldır?
Cildimin makyajdan arınmış ve pak olması bana kendimi çok uygun hissettirir. Bunun için önceliğim her vakit derin bir temizlikten yana oluyor. Sabahları uyanınca birinci iş cildime soğuk buz rulosu uyguluyorum ve haftada birkaç gün göz altlarıma maske yapıyorum. Akabinde ılık su içip 5 dakika minik bir idmanla esneme hareketleri yaparak güne başlıyorum.

Cilt bakımın için günlük olarak neler yaparsın?
Tonikle yüzümü temizleyip, cilt bakım serumlarımı kullanıyorum. Göz altlarıma nemlendirici krem, cildime hyalüronik asit serumu ve üzerine nemlendirici uygulayıp en son güneş kremi sürüyorum. Akşamları uyumadan önce de gece serumlarımı uygulayıp uyku öncesi maskeler yapıyorum. Bu rutin bana hem çok yeterli birebir vakitte çok eğlenceli geliyor.

Makyajında en çok hangi renk ve ürünleri kullanıyorsun?
Genelde sütlü kahve, toprak tonları, somon, kayısı, kiremit tonlarını çok severek kullanıyorum. NYX Cosmetics’in far paletleri, Missha’nın likit allıkları ve Estee Lauder Double Wear fondöten favori ürünlerim içinde yer alıyor.

Double Wear Sheer fondöten, 629 TL, ESTEE LAUDER

Sadece tek bir makyaj ürünü seçsen bu ne olurdu? niye?
Kesinlikle allık. Çünkü gözlerim ela ve kaşlarım çok besbelli ve koyu renkli. Bu yüzden yoğun makyaj yapmadan yalnızca bir allıkla kendimi uygun hissedebiliyorum.

Enerjini ne yükseltir ve neler kendini daha güzel hissettirir?
Kokulara karşı çok hassasım. Bana kendimi uygun hissettiren her koku gücümü yükseltir. Kahve kokusu, havanın kokusu, çimen kokusu, denizin kokusu, sevdiğim bir parfümün kokusu… Keyifli olmamın kokularla yakın alakası var diyebilirim.

Delina La Rosee, 75 ml EDP, 3495 TL, PARFUMS DE MARLY

“Her an her yerde sürekli çantamdadır” dediğin ürünler neler?
Çantamda yer kaplamadığı ve gün içinde en çok ihtiyaç duyduğum ürünler olduğu için ruj ve dudak kalemim daima yanımdadır.

Parfüm seçiminde neler tesirli oluyor? İlkbahar için ne üslup kokuları tercih ediyorsun?
Öncelikle kokunun gün uzunluğu kalıcı olması çok önemli. İlkbahar için çiçeksi ve baharatlı kokuları seviyorum.

Sana göre güzelliğin tarifi nedir?
Doğallığıyla hayranlık uyandıran her şey güzeldir benim için.

Love Me Lipstick, Très Blasé, 259 TL, M.A.C

Yazı: Nilay Yalçınkaya

ELLE Türkiye Nisan 2022 sayısından alınmıştır.