HOŞLUK GÜNLÜĞÜ: MERİÇ KÜÇÜK

Barbie45

New member
HOŞLUK GÜNLÜĞÜ: MERİÇ KÜÇÜKSana kendini en âlâ hissettiren güzellik ritüelin nedir?
Güzellik benim için arınmayla başlıyor. Saunaya girmek bu ritüelin bana en uygun gelen adımı. Büyük bir bardak limonlu su ve akabinde mevsime ya da döneme göre vitaminler, asitler ve yağlar la cildime muhtaçlığı olanı vermeye çalışırım.

Cilt bakımın için günlük olarak neler yaparsın?
Önce yeterli bir paklık. Küçük yaş lardan bu yana akne problemim ol duğu için önce cildi kurutmayan fakat yağlı ciltlere uygun bir temizleme ürünü ile cildimi arındırırım. Bazen akneler, kimi vakit kalan izler ya da kış aylarında ekstra nem ve dolgunluk için de destek serumlar tercih ederim. 30 yaşım dan daha sonra yaz kış güneş kollayıcı kullanmaya başladım. Umarım yeni kuşak çok daha erken yaş ta bu alışkanlığı kazanır.

Lip Glow Oil, 589 TL, DIOR

Makyajında en çok hangi renkleri kullanıyorsun?
Doğal toprak tonları cildime ve saçlarıma en yakıştırdığım tonlar. Gözlerde bej, kahve ve kızıl tonlarını tercih ediyorum, cildimi ve dudaklarımı da açık kahve ve kiremit tonlarıyla renklendiririm. Kahveyle doygunlaşan pembe tonları, kızılı hafifçeleştiren turuncu ve kiremit tonlarını parlak kırmızılar ekleyerek günlük moduma göre ayarlarım.

Enerjini ne yükseltir ve neler kendini daha güzel hissettirir?
Sanırım modumu en süratli yükselten güneş. Açık havada yürüyüş yapmak kötü giden bir günün gücünü değiştirmek için ülkü. kimi vakit yalnız kalmak düzgün gelirken kimi vakit de sevdiğim beşerlerle buluşmak ve onların desteğini almak üzerimde gezinen kara bulutları dağıtıyor.

Cilt ve saç bakımını konutta süratlice kendin yapmayı mı yoksa vakit ayırıp dışarıda yaptırmayı mı tercih ediyorsun?
Fırsatım var ise profesyonel takviye almak çok hoşuma gidiyor. Saçlarım için 23 ayda profesyonel bakımın dışında kendim de meskende haftalık maske ve bakımlarımı ya parım, bunları ihmal etmem. Cilt bakımında konutta de artık birçok konuda reçetem var lakin akneler ve lekeler konusunda uzman desteği almayı tercih ediyorum. Böylece çok daha tesirli ve süratli bir iyileşme süreci başlıyor.

J’adore, 50 ml EDP, 1699 TL, DIOR

Yazı: Nilay Yalçınkaya

ELLE Türkiye Şubat 2022 sayısından alınmıştır.