“Hiç Olmadı…”: Sunil Gavaskar, Hindistan’ın Neden Avustralya’ya Karşı Sahaları Döndürmeyi Seçtiğini Açıklıyor

amazing

New member
Üçüncü test için kullanılan Indore perdesi, ICC tarafından “zayıf” olarak derecelendirildi.©Instagram

Harika vurucu Sunil Gavaskar, şu anda hizmetlerinde kaliteli bir hızlı bowling ünitesi olmadığı için Hindistan’ın spin dostu parkurlar yaptığını düşünüyor. Eski Hindistan kaptanı, bowling saldırısına liderlik etmek için yıldız tempolu Jasprit Bumrah müsait olsaydı, ev sahiplerinin daha fazla spor kalesi yapmış olabileceğini söyledi. Avustralya, Indore’daki üçüncü Testte Hindistan’ı geride bıraktı ve sahada dokuz kaleyle kazandı;

“Hindistan’da 20 wicket almak kolay olmayacak. Pek çok Hint sahasında, as bowling oyuncularınız Jasprit Bumrah ve Mohammed Shami ve biraz deneyimsiz Mohammed Siraj olmadan, bowling saldırısının o kadar (güçlü) olduğunu düşünmüyorum. Ancak kuru bir sahadan biraz yardım alarak, Hindistan muhtemelen 20 wicket alabilir. Bence bu tür sahaları hazırlamanın arkasındaki düşünce bu, “dedi Gavaskar India Today’de.

Dünya Test Şampiyonası’nda (WTC) finalde yer alan Gavaskar, Hindistan’ın seride sıralama değiştiriciler üretmekten başka seçeneği olmadığını ekledi.

“Hindistan’ın Dünya Test Şampiyonası Finaline ulaşması için başka seçenekleri yoktu (dönen raylar üretmekten başka). Eğer güçlü bir atak yapmış olsaydınız, belki farklı bir şey yapabilirdiniz ama gücünüz spinnerleriniz ve dolayısıyla ben Bu sahaların yapıldığını düşünüyorum. Vurucuların dışarı çıkıp hakim olduğu düz bir saha istemezsiniz. Bu sahalar, vurucuların mizacını test ediyor” dedi.

Günün Öne Çıkan Videosu

İzleyin: Virat Kohli ve Anushka Sharma Ujjain’in Mahakal Tapınağında Dua Ediyor

Bu yazıda bahsedilen konular