Dale Steyn, Hindistan’a Karşı Nagpur Testinden Sonra Avustralya’yı “Sniff A Pitch” Trolls

amazing

New member
Avustralya, Nagpur’da Hindistan’a karşı yapacağı ilk sınava en iyi şekilde hazırlanmak için kitaptaki her numarayı denedi. Bir hazırlık maçı yapmama ve bunun yerine belirli kaleler üzerinde antrenman yapma veya sahada mümkün olan ‘en yakından bakma’ kararı, turistler açılışta olumlu bir sonuç elde etmek için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Ancak sonuç, bir vuruş sırası ve 132 turla aşağılayıcı bir yenilgiydi. İlk maçın sonucuyla ilgili tepkiler sosyal medyada su yüzüne çıkarken, eski Güney Afrikalı hız tutkunu Dale Steyn, Pat Cummins’in adamlarını komik bir şekilde trolledi.

Maçın başlamasından önce, Steve Smith ve David Warner gibi Avustralyalı oyuncuların Nagpur sahasını ‘mikroskopik mesafeden’ gözlemlediği fotoğraflar ortaya çıktı. Mümkün olan en iyi anlayışı elde etmek için neredeyse perdeyi ‘kokluyorlar’ gibi geldi.

Steven Smith, Nagpur sahasını değerlendiriyor. pic.twitter.com/dvcIpfAg7R

— Mufaddal Vohra (@mufaddal_vohra) 7 Şubat 2023
Down Under’daki adamlara ince bir inceleme yapan Steyn, Twitter’da şunları yazdı: “Siz kriket insanlarına çok hızlı bir soru. genel duruş ve saha kenarından gözlem? Son olarak, size gerçekten yardımcı oldu mu?”

Siz kriket insanlarına çok hızlı bir soru.

Bir perde okumayı nasıl seversiniz?

Diz çöküp sahayı neredeyse koklayan bir insan mısınız yoksa genel bir duruş sergileyip saha tarafından gözlemleyen biri misiniz?

Son olarak. Sana gerçekten yardımcı oldu mu?

—Dale Steyn (@DaleSteyn62) 11 Şubat 2023
“İster inanın ister inanmayın ama oyun günlerimde oynadığımız sahalara bakmaktan hiç hoşlanmazdım, çoğu zaman bunu ilk kez o oyunda bowling veya sopa atma sırası bana geldiğinde görürdüm. Eski Proteas pacer başka bir tweet’te, farklı küçük kapılarda bowling oynamayı nasıl öğrendiğini açıklayarak,” dedi.

İster inanın ister inanmayın ama oyun günlerimde oynadığımız sahalara bakmaktan hiç hoşlanmazdım, çoğu zaman bunu ilk kez o oyunda bowling veya sopa atma sırası bana geldiğinde görürdüm. Oynarken yapılanların zirvesine ulaşmak için uzunluğumu çalışıyorum. #boşa gidenkitapsırları

—Dale Steyn (@DaleSteyn62) 11 Şubat 2023
Hintli spin-bowling çifti Ravichandran Ashwin ve Ravindra Jadeja tarafından hazırlanan Avustralya galibiyetinin ardından, 2 Numaralı Hindistan, 1 Numaralı Avustralya’nın 70,83’üne kıyasla şu anda yüzde 61,67 puanda.

Bununla birlikte, Hindistan’ın kendilerine minimum puan yüzdesi olan 62.50’yi garanti etmesi için serinin kalan üç Testinden iki galibiyete daha ihtiyacı var, bu da şüphesiz üçüncü sıradaki Sri Lanka’yı çekişme dışı bırakacaktır.

Hindistan serinin kalan üç maçını da kazanırsa, mümkün olan en iyi yüzde olan 68.06’ya ulaşabilir.

PTI girişleri ile

Günün Öne Çıkan Videosu

BAE, Kriket Sahası Olarak Melbourne’u Alabilir: Tom Moody

Bu yazıda bahsedilen konular