“Çok Gururluyum”: Hardik Pandya, 1. ODI’de Avustralya’yı Yendikten Sonra KL Rahul ve Ravindra Jadeja’yı Övdü

amazing

New member
Bombay:

Hardik Pandya, Hindistan’ın buradaki ilk ODI’de Avustralya’ya karşı beş kalelik galibiyetinin ardından, güç durumdaki KL Rahul ve Ravindra Jadeja’ya büyük bir başparmak verdi ve kenardan izleyenler üzerinde büyük bir sakinleştirici etkisi olduğunu söyledi. Kötü formu nedeniyle Avustralya’ya karşı üçüncü ve dördüncü Testler için düşürülen Test kaptan yardımcısı Rahul, yenilmez bir 75 vurdu ve Jadeja (45 dışarıda değil) ile birlikte ev sahiplerinin üç maçlık seride 1-0 öne geçmesine yardımcı oldu. . “Bugün oynadığımız oyundan gerçekten gurur duyuyorum. Jaddu (Ravindra Jadeja), ODI’lerden sekiz ay ayrı kaldıktan sonra geri dönerek yapması gerekeni yaptı. Bowling ve vuruş yapmaktan keyif aldım, bitirmek isterdim ama yol Wankhede’deki maçın Hindistan kaptanı olan Pandya, “KL (Rahul) ve Jaddu vuruş yaptı, dışarıdan izleyenler için sakinleştirici oldu” dedi.

Çoğunlukla Hindistan için açılış yapan Rahul, Test hayal kırıklıklarının ardından 5. Sıraya getirildi. Ancak fişlerin düşmesine rağmen sabırla oynadı ve iyi yapılmış 75’i için 96 top harcadı.

Pandya, Hindistan’ın hem bowling hem de vuruş sırasında baskı altında olduğunu kabul etti, ancak sonunda takımın kompozisyonu bunu gördü.

Mitchell Marsh’ın 65 top 81’i ve ziyaretçilerin hızlı başlangıcı Hindistan’ı biraz strese soktu ama Mohammed Shami, Mohammed Siraj ve Jadeja zamanında küçük kapılarla uğraşmaya devam ederek sonunda Avustralya’yı 35.4 üstte 188 sayı ile geride bıraktı.

Pandya, “Her iki vuruşta da baskı altındaydık, ancak soğukkanlılığımızı koruduk ve bu durumlardan çıkmanın yollarını bulduk. İvmeyi istediğimiz gibi yakaladığımızda, bırakmadık,” diye ekledi Pandya.

“Maçın Oyuncusu” Jadeja, diz ameliyatı nedeniyle sekiz ay sonra ODI kriket oynadığını, yalnızca formata alışmak istediğini ve performansının bir bonus olarak geldiğini söyledi.

“Sekiz ay sonra ODI kriket oynadıktan sonra formata olabildiğince erken uyum sağlamaya çalışıyordum. Şans eseri iki kalecim vardı ve sopayla sadece KL (Rahul) ile bir ortaklık kurmayı düşünüyordum.

“Test kriket oynuyorduk, bu yüzden burada çizgi ve uzunluk farklı. Bowlinge aynı hızda devam edemezsiniz. Sadece iyi alanlarda bowling oynamaya çalışıyordum. Ayrıca biraz dönüş yapıyordum, bu yüzden yapmam gerektiğini düşündüm. doğru alanlara toplayın ve küçük kapı gerisini halleder,” diye ekledi Jadeja.

Kaybeden takım kaptanı Steve Smith, 260-270 civarında bir skorun küçük kapı için eşit olacağını söyledi ve Hindistan’ın teknesini sallamak için gerçekten iyi bowling oynadığını ekledi.

“Buraya geldiğimizde bunu beklemiyorduk. Hindistan bu sabah iyi bowling oynadı, ancak muhtemelen birkaçını dışarıda bıraktık. 250’ye sahip olsaydık, bir maç yapabilirdik.”

“Mitch (Marsh) gerçekten iyi başladı. Maça erken başladı ve birkaç tane aldı. Ortada çok fazla küçük kaleyi kaybettik. Bizi yenerek her zaman bir ortak olduk ve Jadeja ve Rahul bunu yaptı. 260-270 ne par.

“Bu (wicket) denizciler için biraz teklif veriyordu. Top oldukça fazla sallandı. Sadece daha fazla tur atmamız gerekiyordu. Bir ortaklığımız olsaydı ve daha derine inseydik. Olmayacaktı ve krediye değer. Hindistan,” diye yakındı Smith.

Bu yazıda bahsedilen konular