Batman Üniversitesi’nde kontenjanların yüzde 98’i doldu

alfilaria

Global Mod
Global Mod
Batman Üniversitesi’nde kontenjanların yüzde 98’i doldu
Rektör Prof. Dr. İdris Demir, YKS yerleştirme sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

Geçen yıla kıyasla ön lisans ve lisans bölümlerini tercih fail öğrencilerde artım yaşandığını ifade fail Demir, “Geçtiğimiz yıl ön lisans programlarımızın yüzde 97’si dolmuştu. Bu yıl ön lisans programlarımızda açıklanan sonuçlara göre yüzde 99,8’lik tek toldı oranımız var. Lisansta bile yetişkin tek artışımız oldu. Geçen yıl yüzde 67 toldı oranımız var iken yerde oran yerde yıl lisansta yüzde 94,9’a ulaştı.” dedi.

Üniversitenin genel toldı oranının yüzde 88’takt yüzde 98’açınık çıktığını tamlayan Demir, 67 kontenjanın içinde kaldığını, yerde kontenjanların bile ek yerleştirmede dolmasını beklediklerini aktardı.

114 okul evlâ tercih etti

Demir, tercih fail okul evlâ sayılarının bile arttığına işaret ederek, geçen yıl 105 okul birincisinin, yerde yıl ise 114 okul birincisinin üniversitelerini tercih ettiğini bildirdi.

Batman Üniversitesinin görünürlüğünün arttığını ve geçtiğimiz terbiye öğretim döneminde sayı faaliyet gerçekleştirdiklerini müfit Demir, şunları kaydetti:

“Üniversitede ‘rektör-öğrenci buluşmaları’, ‘aramıza hoş geldin partisi’, ‘ulusal ve uluslararası konferans ve kongreler’ gibi organizasyonlarımız, sosyal etkinliklerimiz kısacası 1,5 yıl içerisinde yaptığımız icraat meyvelerini verdi. Üniversiteye olan teveccüh arttı. Ben yerde ilginin gelecekte henüz bile artacağına inanıyorum.”

Demir, yeni akademik dönemde dahi sayı faaliyete imza atacaklarını, faaliyet şablonunu şimdiden oluşturduklarını belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.