Aleyna Tilki: Yaksanız da ölmem

M4R14

New member
Aleyna Tilki: Yaksanız da ölmemŞarkıcı Aleyna Tilki, MHP’li Osmancık Belediyesi’nin konserini iptal etmesine ait toplumsal medyada bir paylaşımla reaksiyon gösterdi. Aleyna Tilki paylaşımında “Yaksanız da ölmem” dedi.

“Cadı avı periyoduna döndük. Lakin özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” diyen Aleyna Tilki’nin paylaşımına kısa müddette fazlaca sayıda beğeni geldi.

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki’nin toplumsal medyadan verdiği reaksiyonu şöyleki:

Tilki, “Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bişey değil. Hele de husus kelamda ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı ruhsal ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken. Cadı avı devrine döndük. Lakin özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” dedi.

Aleyna Tilki: Cadı avına devrine döndük

Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bişey değil.

Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup,
çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken..

Cadı avı dönemine döndük.
Ama özel güçlerim var,yaksanız da ölmem
👩🏻‍🎤

— Aleyna Tilki (@aleynatilki) September 19, 2022

Ne olmuştu?

Aleyna Tilki, toplumsal medya hesabında yaptığı paylaşımda, İstanbul’da dün yapılan LGBTİ artı tersi yürüyüşe ait şu iletisi yayınlamıştı:

“LGBTİ artı aksisi yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? His ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi tabiata aykırı! Zihniyetler fazlaca korkunç”

Çorum’da MHP’nin idarede olduğu Osmancık Belediyesi, müzikçi Aleyna Tilki’nin ilçede vereceği konseri, Tilki’nin dün İstanbul’da yapılan LGBTİ artı tersi yürüyüşle ilgili paylaşımı niçiniyle iptal ettiğini açıklamıştı.

Belediye açıklamasında, “İlçemiz kadim medeniyetlere mesken sahipliği yapmış tarih ve kültür kentidir. Osmancık halkı, sanata ve sanatkara büyük kıymet vermektedir. Fakat müzikçi Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde toplumsal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde hüzünle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir” denilmişti.